Sinoć je otvorena gostujuća izložba Muzeja Afričke umetnosti u Beogradu pod nazivom “Tradicionalni murali Afrike”. Na otvaranju ove izložbe učetvovala su sa svojim programom i deca iz vrtića “Neven”.
Autorka izložbe je istoričarka umetnosti Nataša Negovanović Ristić, a za stručno vođenje kroz izložbu u Pirotu zadužene su gostujući kustosi Milica Josimov i Marija Ličina. Ispred Muzeja Ponišavlja arheolog Predrag Pejić otvorio je izložbu i istakao da ova dva muzeja imaju izuzetnu saradnju u proteklih nekolko godina.

IMG_2104

Izložbenu postavku čine fotografije slikanih, reljefnih i mozaičkih ukrasa na arhitekturi – delovima eksterijera i enterijera kuća i čitavih naseobina iz različitih delova afričkog kontinenta.

IMG_2126

IMG_2132